Globaalne majandus tugevneb järgmise 1,5 aasta jooksul aeglaselt ning majanduskasv saavutab kriisieelse tempo alles 2016. aasta lõpus, prognoosib OECD oma värskes raportis, vahendab CNBC.

- OECD: globaalne majanduskasv on aeglustumas
- Foto: EPA
Organisatsioon avaldas oma negatiivses meeleolus raporti pärast esimese kvartali ootamatult nõrki globaalse majanduse andmeid, mis omakorda oli teravas vastuolus USA majandusnäitajate ja Hiina oodatust madalamate kasvunumbritega.
OECD kärpis oma USA prognoosi varasemalt 3,1%-lt 2%-le tänavu ning 2016. aastaks 3%-lt 2,8%-le.
Isegi kui esimese kvartali nõrkus on tõenäoliselt mööduv, on globaalmajanduse väljavaated siiski ebarahuldavad tänu vähestele investeeringutele ja väikesele nõudlusele, vahendas OECD.
“Anname globaalsele majandusele vaevu hinde B-,” sõnas OECD peaökonomist Catherine Mann raporti tutvustuses. OECD hinnangul kasvab nende 34 liikmesriigi SKP 2015. aastal 1,9% ja 2016. aastal 2,5%.
OECD arvestuse kohaselt on majanduse paranemise tendents viimasel seitsmel aastal olnud ebatavaliselt nõrk, pärssides töökohtade loomist, jättes elustandardi samale tasemele ning suurendades ebavõrdsust.
Raportis tõi OECD esile investeeringuid kui üht peamist murekohta. Globaalsel tasemel on investeeringud era- ja avalikus sektoris hetkel 20% madalamal, kui nad oleksid normaalse majanduse paranemise korral.
USAs on investeeringud nafta- ja gaasisektorisse olnud peale naftahindade langust pikemaajalised kui OECD oleks osanud oodata. USA tarbijad kulutavad samuti tunduvalt vähem, kui OECD varem uskus.